A0  A+  A-    
 STRONA GŁÓWNA BIP » Poprzednia strona » Odczyt wiadomości
Menu:
Wójt
Rada Gminy
Gmina
Urząd Gminy
Wybory samorządowe 2018
Budżet i finanse
Kontakt
Plany i programy
Jednostki organizacyjne
Oświadczenia majątkowe
Przydatne linki
Przetargi, zamówienia publiczne
Wybory i referenda
Informacje o środowisku
Stanowienie aktów publicznoprawnych
Udostępnianie informacji publicznej
Ogłoszenia, obwieszczenia, informacje
Nabór pracowników
Przepisy prawne
Realizacja projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej
Konsultacje
Rejestr Instytucji Kultury
Ponowne wykorzystywanie informacji publicznej
Redaktorzy strony
Język migowy
Jak załatwić sprawę
Doręczanie dokumentów elektronicznych
Druki do pobrania
Katalog usług
Pomoc prawna
Realizacja projektu VillageWaters
Organizacje pozarządowe
Petycje
Ochrona danych osobowych
Prawo miejscowe
Statystyka odwiedzin
Statystyka czytalności
Rejestr zmian
Mapa serwisu
Wyszukiwarka


»Wyszukiwanie zaawansowane
Archiwalne menu:
Aktualności
Ostatnie 5 wiadomości:
» UCHWAŁA NR XXXI/194/2018 RADY GMINY SOKOŁY z dnia 9 października 2018 r. w sprawie zmian w budżecie gminy na 2018 rok
» Obwieszczenie Wójta Gminy Sokoły
» Informacja o dyżurach Gminnej Komisji Wyborczej
» Informacja o składzie obwodowych komisji wyborczych
» Obwieszczenie
 • Aktualności (archiwum)
 • foto 1
  foto 2
  foto 3
  foto 4
  foto 5
  foto 6
  Dni Sokół 2010

  Dni Sokół 2010

  W dniach 17 października -7 listopada 2010 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach odbywały się tradycyjne już DNI SOKÓŁ. W tym roku był to szczególnie bogaty program. 17 października odbyły się ZŁOTE GODY- jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego dla 29 par małżeńskich z gminy Sokoły. Podczas tej uroczystości Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, wręczył nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Medale za Długoletnie pożycie Małżeńskie wraz z gratulacjami i wyrazami uznania za dochowanie wierności małżeńskiej oraz najlepsze życzenia na przyszłość.

  W części artystycznej przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Sokołach wystąpił zespół „Biesiada Sokolska” z programem „Kram z piosenkami”. Barwnie przebrani – miejscowi artyści w scenerii przypominającej scenki salonowe, w równie kolorowy sposób wyśpiewali dawne polskie śpiewy biesiadne m.in. Panienki wierne są, Bandurka, Malarz maluje oraz staropolskiego Kurdesza.

  23 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Sokołach, w ramach „Jesiennego koncertu w Saloniku szlacheckim” odbył się koncert artystów Teatru Wielkiego w Łodzi. Koncert nosił tytuł „Za Polskę właśnie”, a usłyszeliśmy w nim pieśni patriotyczne m.in. „Boże coś Polskę”, „Wojenko, wojenko”, Arie z muzyki poważnej: „Piosenka Litewska” – Fryderyka Chopina, „Odejdź Jasiu od okienka” – Feliksa Noskowskiego, a także poezję: „O chłopcu polskim” K.K Baczyńskiego, „Żołnierz” – Z. Herberta. Te utwory usłyszeliśmy w interpretacji: Agnieszki Białek – mezzosopran, absolwentki teatrologii Uniwersytetu Łódzkiego. Mari Gorlach – sopran z Akademii Muzycznej w Łodzi. W roli akompaniatora wystąpił Zbigniew Rymarczyk – absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi . Takich artystów Dom Kultury w Sokołach chyba jeszcze nie słyszał, stąd zapewne ten duży aplauz widowni siedzącej w dużej sali GOK. Atmosferę dawnego koncertu niewątpliwie wzbogacała stylizacja sali - przypominająca wnętrze salonu kawiarnianego.

  W kolejnym dniu- 24 października odbył się spektakl kabaretowy pt. „Pośmiejmy się z gwiazd”- w wykonaniu artystów kabaretowych: Lidii Stanisławskiej i Jacka Frankowskiego. Ten koncert odbył się w związku z zakończeniem inwestycji pod nazwą „Przebudowa ulic osiedla domków jednorodzinnych w Sokołach” oraz w ramach podsumowania konkursu „Najpiękniejsza posesja i zagroda” w Gminie Sokoły. Pani Lidia Stanisławska- artystka kabaretowa, piosenkarka, obecnie aktorka Teatru Polonia Krystyny Jandy - po mistrzowsku prowadziła koncert a w piosenkach jej głos brzmiał „niczym dzwon”, stąd ogromnymi brawami zawsze doceniała to publiczność zgromadzona w GOK w Sokołach. Dodatkową atrakcją spektaklu był udział pana Jacka Frankowskiego - karykaturzysty- ilustratora, który obok karykatur gwiazd scen krajowych wykonał również karykatury naszych włodarzy : p. wójta Józefa Zajkowskiego, p. skarbnik Ireny Bruszeskiej, p. Przewodniczącej Rady Gminy Hanny Kurzyny, p. sekretarz Gminy Barbary Idźkowskiej. Karykatury te zostały wręczone osobom zainteresowanych na pamiątkę.

  7 listopada mieszkańcy Gminy Sokoły mieli niewątpliwą przyjemność zobaczyć premierę najnowszego filmu, który właśnie wszedł na duże ekrany. Tym razem odbyło się to również na bardzo dużym ekranie ale rozstawionym na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sokołach. Były to „ŚLUBY PANIEŃSKIE” Aleksandra Fredry w reżyserii Filipa Bajona. W obsadzie m.in.: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Edyta Olszówka, Anna Cieślak, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz. Jak na tę rangę zdarzenia dopisała także publiczność, której było blisko 120 osób. Mimo, że część widowni nie przypadł ten film do gustu to jednak na koniec projekcji rozległy się brawa. Z przyjmowanych na koniec gratulacji za pomysł sprowadzenia wielkiej sztuki do naszej Gminy wnioskuję, że takie seanse filmowe powinny odbywać się u nas częściej.

  Ciekawym uzupełnieniem wydarzeń związanych z Dniami Sokół było spotkanie - 3 listopada - w „Saloniku szlacheckim” GOK z malarką-amatorką panią Halina Roszkowską. Dowiedzieliśmy się o niuansach odkrywania w sobie talentu – nawet w dojrzałym wieku oraz obejrzeliśmy galerię obrazów artystki-prezentowanych na ścianach dużej sali GOK w Sokołach. Na tym wernisarzu była również szansa zakupu obrazów, z której to niektórzy skorzystali. Myślę, że to spotkanie w najbliższej przyszłości zainspiruje mieszkańców do utworzenia koła plastycznego osób dorosłych „pod wodzą” pani Haliny.

  Informację przygotował Lech Mazurek


  Data wprowadzenia: 2010-11-18 1220
  Data upublicznienia: 2010-11-18
  Art. czytany: 2219 razy

  » Dni Sokół - rozmiar: 36864 bajtów
  Typ pliku: application/msword
  Drukowanie dokumentuWiadomość wprowadził: Wojciech Maleszko
  » Pokaż rejestr zmian dla danej wiadomości
  Biuletyn Informacji Publicznej

  Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia

  Elektroniczna Skrzynka Podawcza


  Centrlana Ewiddencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - wpis do działalności gospodarczej  Urząd Gminy Sokoły

  ul. Rynek Mickiewicza 10

  18-218 Sokoły


  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek – Piątek

  7.30 - 15.30


  NIP 7221068224


  Regon 000536870


  Numer konta:

  90 8766 0005 0000 0824 2000 0010

  Bank Spółdzielczy

  w Sokołach

  Urząd Gminy Sokoły, ul. Rynek Mickiewicza 10, 18-218 Sokoły
  tel. 86 476-30-10; 86 476-30-11; 86 274-13-73; fax. 86 219-41-64

  e-mail: sekretariat@sokoly.pl