A0  A+  A-    
 STRONA GŁÓWNA BIP » Poprzednia strona » Odczyt wiadomości
Menu:
Wójt
Rada Gminy
Gmina
Urząd Gminy
Wybory samorządowe 2018
Budżet i finanse
Kontakt
Plany i programy
Jednostki organizacyjne
Oświadczenia majątkowe
Przydatne linki
Przetargi, zamówienia publiczne
Wybory i referenda
Informacje o środowisku
Stanowienie aktów publicznoprawnych
Udostępnianie informacji publicznej
Ogłoszenia, obwieszczenia, informacje
Nabór pracowników
Przepisy prawne
Realizacja projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej
Konsultacje
Rejestr Instytucji Kultury
Ponowne wykorzystywanie informacji publicznej
Redaktorzy strony
Język migowy
Jak załatwić sprawę
Doręczanie dokumentów elektronicznych
Druki do pobrania
Katalog usług
Pomoc prawna
Realizacja projektu VillageWaters
Organizacje pozarządowe
Petycje
Ochrona danych osobowych
Prawo miejscowe
Statystyka odwiedzin
Statystyka czytalności
Rejestr zmian
Mapa serwisu
Wyszukiwarka


»Wyszukiwanie zaawansowane
Archiwalne menu:
Aktualności
Ostatnie 5 wiadomości:
» UCHWAŁA NR XXXI/194/2018 RADY GMINY SOKOŁY z dnia 9 października 2018 r. w sprawie zmian w budżecie gminy na 2018 rok
» Obwieszczenie Wójta Gminy Sokoły
» Informacja o dyżurach Gminnej Komisji Wyborczej
» Informacja o składzie obwodowych komisji wyborczych
» Obwieszczenie
 • Aktualności (archiwum)
 • 1 - Majka Jeżowska na scenie
  2 - konkurs rodzinny
  3 - w kolejce po autograf
  4 - nieśmiertelna partia - żywe szachy
  5 - Krystyna Bielicka - hetman i Wójt Józef Zajkowski - król
  6 - uczestnicy turnieju tenisa stołowego
  7 - malowanie twarzy i zwierzątka z balonów przypadły do gustu najmłodszym
  8 - pokaz deskorolki
  9 - pokaz na skateparku
  11 - uczestnicy turnieju minigolfa
  12 - mozna było również przytulić sie do Tygryska i Prosiaczka
  13 - Zespół wokalny z GOK w Szepietowie
  14 - wodotryski - kolejna atrakcja
  15 - Yuong Folk Crew - skład z Sokół
  16 - zespół NERVOOVOOHOŻY z Choroszczy
  10 - Wójt wykonuje honorowe uderzenie na planszy minigolfa
  Festyn Dziecięcy w Sokołach

  W dniach 10-11 września Gminny Ośrodek Kultury w Sokołach, po raz pierwszy zorganizował imprezę skierowaną głównie do dzieci. Nazwaliśmy ją: „Nasze nowe Centrum Rekreacji”, bo właśnie to Centrum mogliśmy po wielu miesiącach budowy otworzyć. Mocnym prologiem tej imprezy był występ gwiazdy - MAJKI JEŻOWSKIEJ, która na blisko 2 godziny zawładnęła naszą sceną. Obok klasycznych przebojów: A ja wolę moją mamę, Wszystkie dzieci nasze są, Najpiękniejsza w klasie, Kochaj czworonogi usłyszeliśmy też najnowsze przeboje z płyty „ Czarodzieje uśmiechu” (wydana przez Ja Majka Music w 2011r.). Na koniec koncertu dzieci, a także dorośli mogli tę płytę kupić i otrzymać własnoręcznie podpisaną dedykację z autografem artystki. Na występ Pani Majki Jeżowskiej składało się również bogate w nagrody show z konkursami dla widowni. Obok dzieci w jednym z konkursów musieli wystąpić również ich rodzice. Zapewne na długo ten koncert zapadnie w pamięć ponad trzystu mieszkańców zgromadzonych przed sceną.
  W słoneczną- drugą niedzielę września o godzinie 14.00 Wójt Gminy Sokoły Pan Józef Zajkowski uroczyście otworzył nasze CENTRUM przypominając jak przebiegała droga do jego powstania. Dalej mogliśmy już uczestniczyć w Festynie bogatym w wydarzenia. Nasze Centrum Rekreacji mieniło się wielobarwnymi paletami: parking zamieniono na mini Centrum Handlowe z łakociami, „wyżerką” dla dorosłych oraz drobnymi gadżetami typowymi dla każdego festynu; trawiasty plac na skraju Centrum zajęło Wesołe Miasteczko z dmuchanymi zabawkami, zjeżdżalniami, ścianą wspinaczkową i trampoliną; wokół placów sportowych krążyły kolorowe postacie szczudlarza, zająca oraz przebrani w peruki animatorzy Teatru Forma z Białegostoku, którzy to umilał czas najmłodszym np. malując twarze, skręcając balony i puszczając mega bańki. Jednak główne atrakcje tego dnia to oczywiście rozgrywki sportowe i występy artystyczne. Bardzo widowiskową okazała się Nieśmiertelna Partia Szachów, żywych szachów, gdzie po dwóch stronach szachownicy stanęli – z jednej strony drużyna pracowników Urzędu Gminy w Sokołach z najważniejszym „królem” - P. Józefem Zajkowskim i „hetmanem” – P. Irena Bruszewską drugiej strony drużyną GOK w Sokołach z zespołem „Biesiada sokolska” i P. Krystyną Bielicką na czele. Uzupełnieniem szachownicy były pionki czyli dzieci młodsze. Oczywiście rozgrywka odbywała się również na małej szachownicy gdzie grali: Krzysztof Żukowicz z Pawłem Szczegrynem i podawali żywym graczom komendy. Mimo dużego słońca udało się uczestnikom przebranym w żółte i niebieskie peleryny dotrwać do końca partii. W pierwszym turnieju szachowym w historii naszego CENTRUM wygrała drużyna GOK. Zapewne rewanż będzie w przyszłym roku.
  Inny turniej – tenisa stołowego rozgrywany równolegle pod merytoryczną opieką sędziego P. Janusza Grabowskiego wyłonił kolejnych zwycięzców. I miejsce zajął Paweł Zieliński, II - Grzegorz Zieliński, natomiast III - Mateusz Dzierżek. Puchar zwycięzcy wręczył fundator – Wójt naszej Gminy P. Józef Zajkowski.
  Rozgrywki minigolfa o puchar dyrektora GOK w Sokołach to kolejny punkt turniejowy i trzeba przyznać cieszący się wyjątkową popularnością. Początkiem tych rozgrywek były uderzenia honorowe, które wykonali: m.in. Wójt P. Józef Zajkowski i Dyrektor GOK w Sokołach Lech Mazurek. Sędziami tego turnieju byli P. Maryla Perkowska i P. Paweł Sokołowski. I tu wyłoniono zwycięzców. I miejsce zdobyła Weronika Zielińska, II – Adam Perkowski, a III – Mariusz Pietruczak.
  Niewątpliwie widowiskową okazała się również jazda na deskorolkach i BMX- ach, którą zaprezentowali nam mistrzowie deskorolki; Damian Michałowski, Marcin Tyborowski i Łukasz Kosiński. Plac wydzielony w naszym Centrum pod SKATEPARK to jedna z ciekawszych atrakcji dla młodzieży. Jak wiemy nieliczne gminy a nawet większe miasto go nie posiadają.
  Na ostatni blok Festynu składały się występy artystyczne. Jako pierwszy wystąpił sekstet wokalny z GOK w Szepietowie ze znanymi przebojami pięknie wyśpiewanymi przez urodziwe dziewczyny. Kolejny zespół to Young Folk Crew z Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Ważnym elementem tego koncertu obok wielokulturowego repertuaru była obsada. W tej grupie wystąpiła tylko młodzież z Sokół, która od dwóch lat zasila białostocki zespół. Jako ostatni wystąpił żywiołowy zespół z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy NERVOOHOŻY. Wyśpiewywane znane covery kończyły się zawsze burzą oklasków. Tradycyjnie festyn zakończyła zabawa dyskotekowa z prowadzącym DJ-em.

  Informacje przygotował: Lech Mazurek


  Data wprowadzenia: 2011-10-03 0805
  Data upublicznienia: 2011-10-03
  Art. czytany: 2257 razy

  Drukowanie dokumentuWiadomość wprowadził: Wojciech Maleszko
  » Pokaż rejestr zmian dla danej wiadomości
  Biuletyn Informacji Publicznej

  Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia

  Elektroniczna Skrzynka Podawcza


  Centrlana Ewiddencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - wpis do działalności gospodarczej  Urząd Gminy Sokoły

  ul. Rynek Mickiewicza 10

  18-218 Sokoły


  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek – Piątek

  7.30 - 15.30


  NIP 7221068224


  Regon 000536870


  Numer konta:

  90 8766 0005 0000 0824 2000 0010

  Bank Spółdzielczy

  w Sokołach

  Urząd Gminy Sokoły, ul. Rynek Mickiewicza 10, 18-218 Sokoły
  tel. 86 476-30-10; 86 476-30-11; 86 274-13-73; fax. 86 219-41-64

  e-mail: sekretariat@sokoly.pl